• Admin

NEDEN BİR KOLLAJEN TAKVİYESİ ALINMALI?Suyun yanı sıra kollajenin vücudumuzdaki en bol madde olduğunu ve cilt, tendonlar ve kemikler için bir yapı taşı olduğunu biliyor muydunuz?

Kolajen, insan vücudundaki proteinin % 25- 30'unu ve cilt dokusunun % 80'ini oluşturan birincil proteindir. Kollajen cildinizin, kasların, kemiklerin, kan damarlarının, sindirim sisteminin, tendonların ve vücuttaki diğer tüm organların büyük bir bölümünü oluşturur. Deri en büyük organdır ve çoğunlukla kollajen denilen protein ile birlikte tutunur. Cildi güçlü ve elastik tutar ve ölü cilt hücrelerini değiştirmekle size genç bir görünüm verir. Yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak, vücuttaki diğer organlar gibi doğal kollajen üretimi azalır. Yaşlanma ile birlikte kollajen üretiminin azalması konusunda klinik çalışmalar yapılmış ve çalışmalar sağlıklı bir insan vücudunun yılda yaklaşık %1 - %1,5 oranında kollajen kaybedeceğini doğrulamaktadır. 25 yaşından itibaren, yaşlanmanın yan etkisi genellikle gözle görülür belirtiler göstermeye ve insan yaşamı boyunca, özellikle menopozdan sonra devam eder.

·Azalan kollajen oluşumunun gözle görülür yan etkileri kırışıklıklar, sarkık cilt ve "cilt parlaklığının” kaybıdır.

·Kazalardan veya ameliyatlardan kaynaklanan yeni yaralar daha yavaş iyileşir ve izler daha belirgin hale gelir, hatta eski izler daha fazla belirginlik gösterme eğilimindedir.

·Yaşlandıkça, metabolizmamız yavaşlar ve bu da kilo alımına neden olur ve daha düşük kollajen oluşumuyla birlikte ciltteki çatlaklar özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde daha kolay ortaya çıkar.

·Bu gerçekliğin çok belirgin olmayan yan etkileri, yorgunluk, halsizlik, yorgunluk ve kaslardaki yapı kaybından kaynaklanan düşük enerji seviyeleridir. Kollajen kaybını yaratan diğer faktörler sigara içmek, şeker, güneşe maruz kalmak ve serbest radikallerdir.

·Serbest radikaller eşleştirilmemiş elektronlar içerir, vücuttaki bu zararlı moleküller oldukça aktiftir ve hücrelerimize saldırır. Bu ataklar cilt hücremiz de dahil olmak üzere hücreleri yıpratır ve hatta kanser oluşturduğu bilinmektedir. Serbest radikallere karşı etkili bir şekilde korumak için, C vitamini ve B5, B6, B7 ve B12 vitamini ile birlikte stressiz bir yaşam tarzı önerilir. Bu vitaminlere antioksidanlar denir ve doğal olarak hücreleri erken yaşlanmaya ve serbest radikallerden kaynaklanan hasarlara karşı destekler. Swedish Nutra Collagen Pure Peptide, sağlıklı ve genç cildin korunması ve gelişimi için bu faydalı gençlik arttırıcıların tümünü içerir.

·B5 Vitamini cildi yumuşak ve elastik tutmak için kritik olan nemi korumak için destek sağlar. Optimum sonuçlar için Swedish Nutra Collagen Pure Peptide etiketindeki dozaj talimatlarını izleyin.

Kollajen kaybı nasıl önlenir

Hidrolize Edilmiş Swedish Nutra Collagen Pure Peptide özenle hazırlanmış ve mükemmel sonuçlar ile güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Randomize, plasebo kontrollü bir klinik çalışmada, cilt kolajen yoğunluğunda % + 9 iyileşme ile 12 haftalık Hidrolize Kollajen alımının ardından cildin kollajen yapısında ve yoğunluğunda bir iyileşme olduğu gösterilmiştir. Tüketiciye karşı görünür ve tatmin edici olduğu için% 9 artış yaşlanma karşıtı bir ürün olarak dikkat çekicidir. Swedish Nutra Collagen Pure Peptide, bu çok miktarda kollajeni bolca içerir. Derideki kollajen proteininin artmasına ek olarak, başka bir çalışmada araştırma grubunun% 91'inde daha yüksek cilt hidrasyon düzeyleri bulunmuştur. Kollajen üretimi, epidermisteki su bağlayan hyaluronik asit miktarını uyararak ciltteki nemlenmeyi de artırmıştır. (*)

·Hidrolize Kollajen Peptitler, cilt dokusuna spesifik faydalar sağlamada kolayca sindirilebilir, yüksek biyolojik olarak kullanılabilir ve etkili olacak şekilde optimize edilmiş güvenli, biyoaktif peptitlerdir.

Vücudun hücrelerinde bulunan bakır, bu peptitleri çeker ve bunlara bağlanır, bakır peptidleri olarak bilinen maddeler oluşturur. Temel olarak, bakır peptitler, Hidrolize Kollajen Peptitleri ile birleştirildiğinde kırışıklıklara besleyici protein taşıyan bir taşıma işlevi görür.Vücut dokusunun yenilenmesi ve kemik yapısının sağlam olması için çalışan enzimlere bakır minerali gerekir. Protein sentezlenmesi ve enerji üretilmesini sağlayan bakır minerali alyuvarların oluşumuna yardımcı olur. Bakır minerali vücutta yeterince bulunmazsa kansızlık görülür. Mineral saç ve deri sağlığı içinde çok önemlidir.

·Bakır ın en büyük yararı cildin yenilenmesindedir, kırışıklıklar, güneşin verdiği zararlar cilt ve ameliyatlardan kaynaklanan yaralar dahil hasarlı cildin iyileşmesinde oldukça etkilidir. Bakır ayrıca, cilt tahrişlerinin tedavisine yarayan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Kollajen ve elastin oluşturma kabiliyetinden dolayı, bakır cildin daha yumuşak, esnek ve esnek kalmasını destekleyerek daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Bakır tarafından geliştirilen kollajen üretimi ayrıca ince çizgiler ve kırışıklıkların doldurulmasına yardımcı olurken, elastin ve glikozaminoglikan stimülasyonu cildi sıkılaştırır ve sık sık kırışıklığa neden olan sarkmayı azaltır.

·B5 Vitamini cildi yumuşak ve elastik tutmak için kritik olan nemi korumak için destek sağlar.

·B6 Vitamini, proteinlerin doğal parçalanmasının bir sonucudur. Hidrolize Edilmiş Kollajen Peptitler bir proteindir ve B6 vitamini, kollajen kullandıktan sonra sağlıklı emilimi destekler, böylece vücut sürekli olarak güzelleşir ve güzel bir cilt oluşrur. B6 Vitamini vücutta depolanamaz, bu nedenle bu vitamini günlük tüketmek gerekir. Optimum sonuçlar için Swedish Nutra Kollajen Saf Peptid etiketindeki dozaj talimatlarını izleyin.

27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör