• Admin

Kollajen tİp 1 ve tİp 3 nedİr?

İçİnİzdekİ Güzellİğİ Beslemek İçİn Kollajen Tİp 1 ve 3'ü Kullanmalısınız


Güzel hissetmenin, dış görünümle ilgisi vardır. Ama güzel hissetmek, içeride sağlıklı olmakla başlar. Kollajen tip 1 ve 3 gibi temel sağlık bloklarından biri azalırken, sağlık ve güzellik duygularının da azalacağı anlamlandırılabilir.


Saç, Cilt, Tırnaklar ve Kemikler için Kollajen Tip 1 & 3

Kolajen Tipleri 1 ve 3, vücutta üretilen tüm kollajenin % 90'ını oluşturur. Kollajen Tipleri 1 ve 3, saçı, cildi, tırnakları ve kemikleri oluşturan amino asitler şeklinde proteinleri içerir. Saçtaki kolajen saç kalınlığına katkıda bulunur, saç kaybını azaltır ve elastikiyeti arttırır. Derideki kollajen, pürüzsüz, sıkı bir görünüm verir. Zayıf veya kırılmış tırnakların önlenmesine yardımcı olur ayrıca ayrık tırnaklar veya hasarlı tırnak yatakları için onarım işleminin de bir parçasıdır.

Kollajen, standart besin takviyelerinize eklemeyi düşünmeniz gereken bir şeydir. Gördüğümüz ve görmediğimiz şeyleri desteklemenin hayati bir parçasıdır - özellikle yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başladığında. Saçları inceltmek ve ince çizgiler ve kırışıklıklar, kollajen sarf malzemelerinin azalmakta olduğunun işaretidir. Harçların tuğlalar arasında dağılması gibi, tuğlaları bir arada ve yerinde tutan yeni bir malzeme kaynağı ile duvarları yeniden inşa etme ihtiyacı doğabilir.

Vücudunuzdaki proteinin üçte birinin kollajenden geldiğini ve kollajen üretiminin 25 yaşından sonra düzenli olarak azaldığını düşünün; günlük kollajen dozunuzu almak, multivitamininiz kadar önemlidir. 40 yaşına gelince, kollajen üretimi % 25, 60 yaşına kadar % 50 azalmıştır. Yaşın yanı sıra, yüksek miktarda şeker tüketmek, çevresel faktörlere maruz kalmak (duman ve filtrelenmemiş güneş ışığı) ve kronik stres gibi yaşam tarzı seçenekleri de kolajen rezervlerini azaltabilir.

Multivitamin'inizdeki vitamin, besin ve mineral spektrumunda olduğu gibi, kollajeninizin bir kısmını yiyeceklerden almak mümkündür. Ancak, yeterli miktarda kollajen aldığınızdan ve doğru tipte olduğundan emin olmak istiyorsanız, yüksek kaliteli, biyolojik olarak kullanılabilir Kollajen Tipleri 1 ve 3'ü almak önemlidir.

Kollajen Tip 1 ve 3, ayrıca bağ dokularının tamir ve bakımında hayati öneme sahiptir. Bu, tendon ve bağlardaki elastikiyeti arttırır, dolaşımı arttırır ve yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. 

Elbette, gördüğümüz şey bizde daha büyük bir izlenim bırakır, ancak kolajenin hem iç hem de dış güzelliğin faktörlerini beslemek için çalıştığını bilmek bizim daha iyi hissetmemizi sağlar.


Neden Kollajen Tipleri 1 ve 3 Takviyeler?Kollajen takviyesinin "cilt nemlendirmesini % 28 artırdığı, mikro çatlakları% 26 düşürdüğü ve cilt esnekliğini% 19 artırdığı” gösterilmiştir.

Topikal kollajen tedavileri olmasına rağmen, iç kollajen takviyesi almak vücudun ürettiği kollajen miktarını artırabilir. Kollajen partikülleri zaten vücutta bulunan doğal kollajeni taklit ettiğinden, daha fazla kolajen yapma ihtiyacını uyarır ve takviye ederler. Sürekli takviye alımı, doğal kollajen oluşumunun ve bozulma döngüsünün bir parçası olarak oluşturulmuş kolajen kaybolduktan sonra bu uyarımı sağlar.

Kollajen Tipleri 1 ve 3, vücudun onu özümseyebilecek şekilde formüle edilmesi gerektiğinden, göz önünde bulundurulması gereken bir faktör kolajen emilimidir. Tüm kollajen kaynakları vücut tarafından kolayca özümsemez. Yüksek kaliteli kolajen, doğal hayvan kaynaklarından gelir ve maksimum emilim ve biyoyararlık için hidrolize edilir.


Kollajen Tipleri 1 ve 3 takviyesi ile:

- Genç ve canlı bir genel görünüm sağlanır

- İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirgenir

- Saçlar ve tırnaklar güçlenir ve parlar

- Bağ dokuları ve cilt matriksi güçlenir

30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör