• Admin

ENZİMLER HAKKINDA HERŞEYArthur Andrew Medical ürünleri ile ilgili birçok tekrar eden yanlış bir kanı vardır. Bu yanlış anlaşılma, enzimlerimizin nereden kaynaklandığı ve ilk olarak enzimlerimizin hangi işlevle çalıştığı ile ilgilidir. Sadece en iyi enzimleri kullanma taahhüdümüz, ürünlerimizin formülasyon sürecini göstermektedir. Müşterilerimizi eğitmek için, bu kolay kılavuzu enzimlerin temellerini anlamak için hazırladık.


ENZİMLER

Enzimler, vücudun tüm fonksiyonlarının katalizörleri olup, sağlıklı bir yaşamı desteklemek için gereken proteinlerin, karbonhidratların ve diğer gerekli bileşenlerin oluşturulmasını sağlar. Üç ana enzim kategorisi metabolik, sindirim ve besindir. Metabolik enzimler vücuttaki kimyasal reaksiyonları hızlandırarak hücrelerinizin daha hızlı enerji ve detoks üretmesini sağlar. Sindirim enzimleri, gıdaları vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin maddelerine böler. Besin enzimleri ise yediklerimizden doğal olarak oluşan enzimlerdir.  


Bu kadar çok çeşitli enzimi ayırt etmek zor olabilir. İşte ürünlerimizde, keşfedildikleri yerde kullandığımız temel enzimlerden bazıları ve faydaları:


Enzim Nerede keşfedildi Neye faydalıdır

Bromelain Ananas kaynaklı Yenilen proteinleri parçalar

Cellulase Mantar, bakteri ve tek hücreliler Lifli besinlerin sindirimi destekler

Papain Papaya kaynaklı Proteinleri hidrolize ederek amino

asitlere dönüştürür

Nattokinase Natto, fermente edilmiş soya Aşırı fibrinleri çözer

Serrapeptase İpekböceği tarafından üretilir Sağlıklı sinüs aktivitesini ve

enflamatuar yanıtları destekler


ENZİMLERİN ORİJİNİ


Bir enzimin bulunduğu ve daha sonra nasıl yapıldığı arasında kesin bir fark vardır. Örneğin, serrapeptaz “ipekböceği enzimi” olarak bilinir, çünkü aslında solucanlar tarafından ipek kozalarını parçalamak için kullanıldığı keşfedilmiştir. Daha sonra ipekböceklerinin kendilerinin enzim üretmediği, ancak kurtçukta bulunan bir bakterinin enzimin oluşumundan sorumlu olduğu bulundu. Bununla birlikte, ipekböceği Serrétia’nın üretim sürecinin hiçbir aşamasında kullanılmaz. Bunun yerine, bakteriler fermantasyon sürecinde kültürlenir ve büyütülür.


Başka bir örnek olarak, nattokinaz ilk önce natto denilen fermente bir soya tabağında keşfedildi. Bu nedenle birçok tüketici Nattovéna'nın soya içerdiğini varsaymaktadır; Bununla birlikte, soya enzimin kendisinde bulunmaz, çünkü bakterilerden (B subtilis) elde edilir.ARTHUR ANDREW enzİm formüllerİnİ nasıl oluşturur

Enzimlerimizin arkasındaki süreci anlamak için, aktif bir bileşen etrafındaki bir ürünü formüle ederken uygulayacağımız birçok prensibi anlamak önemlidir. Formülasyon ilkelerimiz, daha bilimsel olarak kanıtlanmış sonuçlarla müşterilerimiz için daha güçlü bir ürün ortaya çıkarmaktadır.


garantİlİ güç ve etkİ

Enzim takviyemizdeki güç seviyesi diğer markalar ile eşleşmiyor ve müşterilerimize mümkün olan en iyi formülü sağlama taahhüdümüzün bir kanıtı. Bunun kanıtı için ürünlerimizin arkasındaki gerçeklere bakmalısınız:

NATTOVÉNA, kapsül başına 4.000'den fazla fibrinolitik ünite (FU) sağlar; bu, diğer birçok nattokinaz ürününün iki katıdır. SERRÉTIA, doz başına en az 250.000 serratiopeptidaz (SPU) aktivitesiyle desteklenen, dünyanın en güçlü Serrapeptase takviyelerinden biridir. Bromelain ve peptidaz da dahil olmak üzere, DEVIGEST'teki güçlü sindirim enzimlerinin, sindirim tahriş edicilerini parçalamak ve optimal sindirim sağlığına ulaşmada yardımcı olmak için birçok klinik çalışmada gösterilmiştir.


hayvan türevlerİ İçermez

Arthur Andrew Medical, hayvan jelatin kapsüllerinden kaçınmak için selüloz kapsüllerin kullanımı da dahil olmak üzere hayvansal kaynaklardan türetilmiş herhangi bir bileşen veya materyal kullanmaz. Bu, "toprak solucanı enzimi" olarak bilinen lumbrokinaz enzimini herhangi bir formüle dahil etmememizin nedenlerinden biridir. Lumbrokinaz, kesinlikle vegan olmayan mide bulanmasına yol açan pulverize toprak solucanlarından oluşur. Bunun yerine, vegan-dostu nattokinaz kullanılmaktadır, lumbrokinaza kıyasla etkinliğin yanı sıra kompozisyonda da üstün olduğunu düşündüğümüz bir enzimdir.

Hayvansal olmayan kaynakları kullanmanın faydaları, müşterilerimize daha kaliteli bir deneyim sunmaktır. Örneğin, Neprinol'deki mikrobiyal ve bitki bazlı enzimlerin harmanının, üçüncü parti testlerine dayanarak, önde gelen hayvan bazlı enzim formülüne göre fibrinolitik aktivitede% 500 daha güçlü olduğu gösterilmiştir.


enzİmlerİnİzİ almaya başlayın

Ürün yelpazemiz, çok çeşitli semptomları ele alan ve çeşitli faydalar sağlayan enzim bazlı formüller içerir. Belirtileriniz ne olursa olsun, size rahatlama sağlayacak bir enzim takviyesini ürünlerimiz arasında bulabilirsiniz.

76 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör