Nattovena (Saf Nattokinase)

 

NATTOVÉNA, DÜNYADA İLK ULTRA KONSANTRASYONLU (4,000 FU) NATTOKINASE TAKVİYEDİR.

VÜCUTTAKİ FİBRİN DENGESİZLİKLERİNİ ÇÖZMEK İÇİN ÖZEL OLARAK FORMÜLE EDİLMİŞTİR. 

Yaşlandıkça, fibrin seviyelerimiz daha fazla dalgalanır. Fibrin, kan pıhtılaşmasıyla ilgili önemli

bir proteindir, ancak dengesizleştiği zaman aşağıdaki sorunları yaşayabiliriz: 

 • Yorgunluk 

 • Ağrılı eklemler 

 • Arteriyel tıkanıklık 

 • Yüksek tansiyon 
   

 • Birçok insan bu semptomları eksik/yanlış diyetle ya da sadece yaşlılıkla ilişkilendirir.
  Bunlar bir faktör olsa da, altta yatan neden aşırı fibrin olabilir. Bu rahatsızlıkların sağlığınızı etkilemesini önlemek için, Nattovéna ile fibrin miktarını azaltabilirsiniz. 

 • Nattovéna, en güçlü nattokinase takviyelerinden biridir. Kapsül başına 4000'den fazla fibrinolitik birim (FU) sağlar, bu da sıradan nattokinase ürünlerinin iki katıdır. Ayrıca, bir gıda kaynağından türetildiği için doğal olarak asit stabildir. Bu da, Nattovéna'ya, mide asidine karşı korunmak için enterik (plastik bazlı) bir kapsül kaplamanın gerekmediği ilave bir avantaj sağlar. 
  Nattovéna’nın formülü, nattokinaz takviye markaları arasında en yüksek FU aktivitesini içerir, böylece kardiyovasküler faydalarını arttırır ve normal kan viskozitesini destekler. 

 • Nattokinase, natto olarak adlandırılan bir Japon fermente soya fasulyesinde bulunan fibrinolitik (fibrin-çözücü) bir enzimdir. Bu soya fasulyesi, bir bakteri türü olan Bacillus subtilis bakterisi ile fermente edilir, ki bu da daha sonra adı geçen gıdadan ismini alan nattokinaz enzimini üretir. Natto fermente gıda, ince bir dokuya, ekşi bir tada ve bazılarına çok cazip gelmeyen güçlü bir kokuya sahiptir. 

 • Kötü bir tadı olmasına rağmen, natto’nun birçok sağlık yararı olduğu çok sayıda çalışmada gösterilmiştir. Besin takviyelerinde kullanımı için nattokinase enzimi laboratuvarda ekstrakte edilir ve saflaştırılır, böylece enzimin faydaları damak tadımızı bozmayacak şekilde elde edilmiş olur. 

 

NATTOVÉNA Nasıl Çalışıyor? 

Fibrin, kan pıhtılaşmasında ve skar dokusunun oluşumunda önemli bir rol oynayan, onu iyileşme sürecinin önemli bir parçası haline getiren ve sağlığınızı korumak için hayati önemi olan bir proteindir. Bununla birlikte, fibrinin aşırı üretimi ve zayıf fibrin yıkımı, günümüzün en yaygın dolaşım bozukluğu sorunlarının bir faktörüdür. 

Fibrin, vücutta trombin adı verilen ve vücudun kendi fibrinolitik enzimi olan plazmin tarafından parçalanan bir protein tarafından doğal olarak üretilir. Fibrin tipik olarak bir yaralanma ya da başka sağlık sorunları tarafından tetiklenen iyileşme ve iyileşme süreçleri sırasında üretilir. Genellikle fibrin üretimi vücudun hassas bir dengede olduğunda ortaya çıkar. Bununla birlikte, birçok durum fibrin degradasyonunu bozabilir ve vücutta aşırı fibrin seviyesinin oluşumuna yol açabilir. 

Nattokinaz, kendi başına bir fibrinolitik enzimdir ve bu da iyileşme sürecinde fazla fibrini çözdüğü anlamına gelir. Aslında, çalışmalar, nattokinazın, kan pıhtılarını parçalama açısından vücudun kendi plazmininden daha güçlü olduğunu göstermektedir; bu trombolitik tedavi veya fibrinolitik aktivite olarak adlandırılan bir süreçtir. 

Nattokinase Klinik Çalışmaları 

Nattokinase üzerine yapılan klinik çalışmalar, nattokinazın sağlıklı yetişkinlerin kan plazmasındaki çeşitli kan markırlarını etkilediğini göstermiştir. Nattokinase doğrudan sindirim sisteminin sınırları içinde değil, dolaşım sistemi boyunca çalışmak için klinik bir ortamda gösterilmiştir. 

Nattokinase üzerine yapılan klinik çalışmalar, nattokinazın sağlıklı yetişkinlerin kan plazmasındaki çeşitli kan markırlarını etkilediğini göstermiştir. Nattokinase’nin sadece sindirim sisteminin sınırları içinde değil, dolaşım sistemi boyunca da çalıştığı klinik bir ortamda gösterilmiştir. 

Nattokinase, kardiyovasküler sağlık için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bu etkinin önemi, özellikle ABD'de kardiyovasküler hastalığın önde gelen ölüm nedeni olmasından dolayı özellikle vurgulanmalıdır. 

Vücutta kan pıhtılarının oluşumundan sorumlu yaklaşık 20 enzim olmasına rağmen, plazmin, bunları çözmekten sorumlu tek enzimdir. Yaşlandıkça, plazmin üretimi yavaşlar ve vücudun kan pıhtılarını çözmesini zorlaştırır. Plazmin üretimindeki düşüşe ek olarak, fibrinojen seviyelerinde de bir artış yaşarız. Fibrinojen seviyeleri arttığında, vücutta trombosit kümeleşmesinde ve kan pıhtısı üretiminde bir artış oluşur. 

Aşırı fibrin nedeniyle kardiyovasküler hastalık riski taşıyan herkes diyetlerine nattokinase eklemeyi düşünmelidir. Bu enzim üzerinde yapılan araştırmalar, yaşlandıkça doğal dengesizlikleri kontrol etmede eşsiz bir yeteneğe sahip olduğunu ve kardiyovasküler sistem için ihtiyaç duyulan desteği sağladığını göstermiştir. 

Nattovéna'nın gücü, kendi sınıfında benzersizdir. Nattokinase üretimi için standart, kapsül başına fibrin parçalama aktivitesini 2,000 FU (fibrinolitik birim) olarak belirlenmiştir. Nattovéna bu standardı 4.000 FU'luk aktivite (normal dozun iki katını) sağlayarak kırmıştır, bu da onu sınıfında, kapsül başına en güçlü nattokinase aktivitesi haline getirmiştir. 

ÖNERİLEN KULLANIM 

Nattovéna'yı boş mideye 250gr su ile veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde alın. Daha yüksek günlük dozlar için alımlar iki veya üç porsiyona bölünebilir. 

Bakım: Günde 2 Kapsül

Ek Destek: Günde 4 Kapsül

Tedavi: Günde 6 Kapsül

 

Uyarı: Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız veya hamileyseniz veya emziriyorsanız bu ürünü doktorunuzun onayı olmadan kullanmayınız!

 

İÇERİK 

NATTOKINASE 

Normal kan viskozitesini korumaya yardımcı olan ve kardiyovasküler sağlığı destekleyen bir fibrinolitik enzimdir. Enzim "natto” olarak bilinen fermente soya üzerinde çalışılırken keşfedildi. Bir araştırmacı, bazı gıdaların neden diğerlerinden daha yüksek fibrinolitik aktiviteye sahip olduğunu ortaya çıkarmaya çalışıyordu. Araştırmacı, bu enzimi büyük miktarda bir enzime sahip olan natto adında bir Japon fermente soya fasulyesi gıdası üzerine keşfettiği yere dayanarak, nattokinaz olarak adlandırdı. Daha sonra fermantasyon işleminde kullanılan bir mikroorganizmanın bu enzimi yarattığını buldu. Bu mikroorganizma (Bacillus subtilis) bugün enzim üretiminde kullanılmaktadır. 

NATTOVÉNA süt, glüten ve soya alerjenlerinden arınmıştır. 

YAPAY RENKLER VEYA KORUYUCULAR YOKTUR.
ÇOCUKLARIN ERİŞEMEYECEĞİ YERLERE KALDIRINIZ.
SERİN, KURU BİR YERDE VE KAPAĞI KAPALI OLARAK SAKLAYINIZ!

 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

NATTOVÉNA NE YAPAR? 

Çalışmalar nattokinazın genel kan dolaşımını iyileştirdiğini, sağlıklı kan viskozitesini arttırdığını ve sağlıklı fibrin seviyelerini koruduğunu göstermiştir. 

FİBRİNOLİTİK AKTİVİTE NEDEN ÖNEMLİDİR? 

Fibrin travmaya, yaralanmaya ve hatta oto-immun sistemine yanıt olarak oluşan hayati bir proteindir. Vücudun bu vakalara yanıt olarak fibrini aşırı üretme potansiyeli olduğu kadar, travma veya yaralanma meydana gelmediğinde de fibrin üretebilir, bu da istenmeyen semptomların ortaya çıkmasına neden olabilir. Fibrinolitik aktivite önemlidir, çünkü vücudun aşırı fibrini parçalamasının doğal yolu budur. 

NATTOVÉNA GÜVENLİ MİDİR? 

Nattokinase, asırlardır Asya mutfağında düzenli bir gıda ürünü olan natto'dan elde edilir. Nattokinazın birçok yararının yanında, çalışmalar aynı zamanda hiçbir yan etkisinin olmadığını ve içeriğin ABD'de GRAS (genellikle güvenli olarak kabul edilir) sertifikası ile güvenli olarak kabul edildiğini göstermiştir. 

NATTOVÉNA'NIN SADECE KALP SAĞLIĞININ ÖTESİNDE DEĞERİ VAR MI? 

Aşırı fibrinin sebep olduğu çok sayıda sağlıksız durum nedeniyle Nattovéna, basit bir kardiyovasküler destek ürününden çok daha büyük bir değere sahiptir. Kas iyileşmesinden bağışıklık sağlığına kadar, sağlığın birçok yönü fibrin ve kan viskozitesi ile ilişkili olabilir. 

NATTOVÉNA REÇETELİ KAN SULANDIRICI İLAÇLARLA BİRLİKTE KULLANILABİLİR Mİ? 

Reçeteyle birlikte yeni diyet takviyeleri almadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Ancak, Nattovéna hiçbir K vitamini içermez, vitamin K ilaçların etkilerini engellemeye dayalı bir etki modu olduğundan Nattovena’nın reçeteli ilaçlar ile uyumlu olduğu kabul edilir. Nattovéna, aspirin, doğal takviyeler veya antihipertansif ilaçlar ile kontrendike değildir ancak her yeni takviye rejimi uygulanması sırasında tıbbi gözetim her zaman tavsiye edilir. 

NATTOVÉNA VEJETARYEN VEYA VEGAN MI? 

Formül AMERICAN VEGETARIAN ASSOCIATION kurallarına uygun olarak vejetaryen ve vegandır. 

NATTOVÉNA GDO’SUZ MUDUR? (GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMA)

Evet, Nattovéna GDO değildir. Bu enzimi üretmek için kullanılan mikroorganizmalar, NATIONAL ORGANIC STANDARDS BOARD ile tanımlanan genetiği değiştirilmemiş organizmalardır. Genetik mühendisliği aşağıdaki gibi tanımlanır: Doğal koşullar ya da süreçler altında mümkün olmayan bir organizmanın moleküler ya da hücresel biyolojisini değiştiren tekniklerle yapılan mühendislik. Genetik mühendisliği rekombinant DNA, hücre füzyonu, mikro ve makro kapsülleme, gen silme ve iki katına çıkarma, yabancı bir genin tanıtılması ve genlerin pozisyonunun değiştirilmesini içerir. Üreme, konjugasyon, fermantasyon, hibridizasyon, in vitro fertilizasyon ve doku kültürünü içermez. 

NATTOVÉNA GENEL GÜVENLİ (GRAS) SERTİFİKALI MIDIR? 

Evet, Nattovéna'yı oluşturan enzim FDA tarafından GRAS'dır. 

Untitled.jpg