DEVIGEST ADS 

GLÜTEN, KAZEİN VE LAKTOZ GİBİ SİNDİRİMİ ZOR GIDALARDAN

KAYNAKLANAN ŞİKAYETLER İÇİN DEVİGEST... 

Yemeğinizle birlikte alacağınız sadece bir kapsül, en zahmetli yiyeceklerin bile sindirimini kolaylaştırabilir. Devigest, gıda rahatsızlıklarına ve hassasiyetlerine çözüm olduğu gibi, abdominal gaz ve şişkinliğini de azaltır. Devigest, porsiyon başına 500 ünite DPP-IV aktivitesi ile son derece güçlü bir Peptidase içerir. Peptidase, gluten ve kazein gibi sindirim sistemini zorlayan iki etkeni parçalar. Günümüzde birçok formül bu şaşırtıcı enzimi kullanmaya başladı, ancak geniş bir spektrum karışımına dahil edilmediği için birçok formül eksik kalmıştır. Devigest, eksiksiz ve geniş spektrumlu bir formüldür ve diğer sindirim enzim ürünleri ile yapılacak takviye ihtiyacını ortadan kaldırır. 

Devigest ayrıca popüler olan Beano®'daki aktif bileşen Alfa Galactosidase içerir. Vücudumuz ince bağırsakta bazı karbonhidratları parçalamaktan sorumlu olan enzimlerden yoksundur. Doğru sindirilmemiş yemekler, daha sonra bakterilerin parçalayacağı kalın bağırsağa geçer, bu da abdominal şişkinliğe, sindirim rahatsızlıklarına ve büyük miktarda gaz oluşumuna yol açar. Diğer birçok gaz ilacının aksine, Alpha Galactosidase, gıdalarda bulunan kompleks karbonhidratları daha basit, daha kolay sindirilebilir şekerler haline getirerek daha başlamadan gazı önlemeye yardımcı olur. 

Benzer bir fenomen, sütlü yiyecekleri tüketirken sindirim sıkıntısı çekenler ile ortaya çıkar. Laktoz intoleransı, çoğu süt ürününde bulunan süt şekeri olan laktozun parçalanamamasıdır. Laktoz intoleransı, gerekli enzim olan Laktaz eksikliğinin sonucudur. Devigest, laktoz intoleransı olanların sindirim sıkıntısı çekmeden sütlü yiyeceklerden zevk alabilmesi için, diğer ürünlerden % 444 daha fazla laktaz içerir. 

Optimal sağlık için uygun sindirim ön şarttır. Sindirim fizyolojisi sağlıklı olmadığı sürece, vücudumuzun kendi kendini düzenleyen veya kendi kendini iyileştiren sistemleri doğru çalışmaz. Devigest ADS sadece sindirim sürecine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi amaçlı uygulamalara da yardımcı olur. Çoğu zaman yetersiz sindirim enzimi üretimi, hazımsızlık ve diğer sindirimsel komplikasyonların sebebi olduğu göz ardı edilir. Gaz, şişkinlik, sindirim problemleri ve abdominal rahatsızlıklar birçok kişinin günlük yaşamında yer alır. Düzgün sindirilen besinler vücudumuza besin ekler, enerji sağlar ve insan sağlığı için hayati önem taşıyan sayısız diğer işlevlere destek sağlar. Devigest ADS gibi yüksek kaliteli bir sindirim enzimi kullanmak, bu kaygıların çoğunun cevabı olabilir. 

 

ÖNERİLEN KULLANIM 

Günlük Kullanım: Her öğünün başında bir kapsül 250 gr su ile veya sağlık uzmanınızın belirttiği şekilde alın. Ek kapsül, ara sıra rahatsızlık dönemlerinde alınabilir. 

Ek Destek: Yemek başına dört kapsül. 

Uyarı: Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız veya hamileyseniz veya emziriyorsanız bu ürünü doktorunuzun onayı olmadan kullanmayın. 

  

 

İÇERİK 

BROMELAIN 

Ananasdan elde edilen bir proteolitik enzim. Bromelain, vücuda giren proteinlerin uzun zincirli polipeptitlerine saldırarak onları daha kısa zincirli peptidlere ayrıştırır ve daha sonra başka enzimler tarafından parçalanmasını sağlar. 

PROTEASE 

Hemen hemen her protein türünü sindirebilen bir proteolitik enzim; Proteaz, alınan proteinlerin büyük kısmını sindirmekten sorumludur ve vücudumuzun doğal pankreatik sıvısında bulunan üç enzimden biridir. Devigest, ürünün pH aralığını genişletmek için bir proteaz karışımı içerir. 

DIPEPTIDYL PEPTIDASE 

Peptitlerin sindirimini için temel amino asitlere dönüştürülmesinden sorumlu bir proteolitik enzim. Dipeptidil Peptidase, buğday veya çavdar gibi tahıllarda bulunan glütenin parçalanmasından sorumludur. 

ALPHA GALACTOSIDASE 

Alfa Galaktosidaz, Beano®, gibi popüler gaz sıkıntılarına çözüm ürünlerde kullanılan temel enzimdir, kompleks şekerleri basit şekerlere parçalamaktan sorumlu bir enzimdir. Turpgiller, sebzeler ve baklagiller gibi bazı gıdalardan kaynaklanan bağırsak gazını azaltarak daha kolay sindirilmesini sağlar. 

AMYLASE 

Nişastayı maltoza dönüştüren bir enzimdir; amilaz doğal olarak pankreas ve tükürükte salgılanır. 

LIPASE 

Yağın, yağ asitlerine dönüşmesini tetikler. Lipaz, vücudumuzun doğal pankreatik sıvısında proteaz ve amilaz ile birlikte bulunan üçüncü enzimdir. 

GLUCOAMYLASE 

Nişastayı amilaz gibi şekere dönüştürür, fakat yüksek oranda asidik pH'da aktiftir. Bu bileşenin dahil edilmesi, mideden çıkmadan önce birçok şekerin parçalanmasını sağlar. 

LACTASE 

Süt şekeri laktozun glikoz ve galaktoza hidrolizinden sorumlu enzim. 

CELLULASE 

Selülozu veya bitki lifini sindiren bir enzimdir. Çoğu hayvan (insanlar dahil) doğal olarak selülaz üretmez ve bu nedenle bitkilerde bulunan enerjinin çoğunu kullanamazlar. 

XYLANASE 

Yapay gıda boyalarını ve koruyucu maddeleri sindirebilen ve genellikle diğer sindirim ürünlerinde eksik olan bir enzimdir. 

 

PAPAIN 

Papayadan türetilen papain, protein peptidlerini temel amino asitlere hidrolize eder. 

POTASSIUM AND CALCIUM BICARBONATES 

Gastrointestinal sistemdeki besin maddeleri, ortam alkalik olduğunda (pH 7'nin üzerinde) en verimli şekilde emilir. Bikarbonatlar, sindirim sistemini alkalileştirmeye yardımcı olur, besin maddelerinin en iyi şekilde emilmesini sağlar ve ayrıca yemeklerden sonra alındığında hazımsızlık semptomlarını hafifletir. 

HEMICELLULASE 

Basit şekerden daha karmaşık olan ve tüm bitki hücresi duvarlarında selülozla birlikte bulunan bir tür polisakkarit olan hemiselülozu parçalar. 

Devigest TM, süt, glüten ve soya alerjenleri içermez. Yapay renkler veya koruyucu maddeler içermez. 

ÇOCUKLARIN ERİŞEMEYECEĞİ YERLERE KALDIRINIZ.
SERİN, KURU BİR YERDE VE KAPAĞI KAPALI OLARAK SAKLAYINIZ! 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

DEVIGEST NEDİR? 

Devigest, vücudun sindirim enzimlerini geri kazanmaya yardımcı olan, dengeli sindirimi ve tam besin asimilasyonunu destekleyen geniş spektrumlu bir sindirim enzimidir. Devigest, glüten ve süt ürünlerini parçalamak için çok güçlü bir enzim karışımı içerir. Buna ek olarak, pankreatik enzimlerimiz maksimum aktivite için alkalin bir pH gerektirir. Yeterli alkali ortamın mevcut olmasını sağlamak için pankreatik sıvımızın normal bileşenleri olan sodyum ve potasyum bikarbonatlar eklenmiştir. 

"SİNDİRİM ENZİMLERİ” NELERDİR? 

Enzimler, biyokimyasal reaksiyonlarda katalizör görevi gören proteinlerdir. Her enzimin, bir kilit ve anahtar gibi düşünülebilecek bir substrat olarak bilinen özel bir reaktanı vardır. Devigest, diyetlerimizde yaygın olan tipik yiyecek türlerinin çoğunun "kilidini” (veya parçalanmasını) sağlayan enzimler veya "anahtarlar” içerir. Devigest ADS'deki enzimler, özellikle yağların, karbonhidratların ve proteinlerin sindirilmesini sağlar. Süt ürünlerinin yanı sıra glüten ve diğer gıda katkı maddelerinin sindirilmesine yardımcı olmak için ek enzimler de eklenmiştir. 

SİNDİRİM ENZİMLERİNE İHTİYACIM OLDUĞUNU NASIL ANLARIM? 

Sağlıklı bir vücut, çoğu gıdaların uygun sindirimini sağlamak için yeterli miktarda enzim üretir. Ancak, bazı insanlar bu enzimlerden yeterli miktarda üretemezler ve sıklıkla gaz, şişkinlik, mide ekşimesi, abdominal rahatsızlık ve kabızlık gibi hazımsızlığın ortak belirtilerini yaşarlar. Bu belirtiler, bir sindirim enzim takviyesin gerekli olabileceğinin en belirgin göstergeleridir. Bununla birlikte, asemptomatik olan herkes, sindirim enzimlerinin kullanılmasından yararlanabilir. 

NEDEN DEVIGEST? 

Devigest ADS, optimum sindirimi desteklemek için en iyi seçimdir. Sindirim fizyolojisi sağlıklıklı olmadığında, diğer kendi kendini düzenleyen veya kendi kendini onarma sistemleri, bağışıklık fonksiyonu da dahil olmak üzere optimal performans gösteremez. Gaz, şişkinlik ve abdominal rahatsızlık birçok kişinin günlük yaşamında rol oynayabilir. Yüksek kaliteli bir sindirim enzimi ile desteklenmesi, bu sorunların çoğunun cevabı olabilir. 

DEVIGEST NASIL ÇALIŞIYOR? 

Devigest ADS, yağların, karbonhidratların ve proteinlerin tam olarak sindirilmesini sağlayan bir enzim karışımıdır. Devigest'ten farklı birçok sindirim enzim karışımı, laktoz ve glüten gibi sindirim sistemi problemlerini çözemedikleri için eksiklerdir. Devigest, ayrıca optimal enzim aktivitesi için bir alkalizasyon formülü içerir. 

DEVIGEST GÜVENLİ MİDİR? 

Devigest gibi sindirim enzimlerinden ciddi ya da olumsuz yan etkiler bildirilmemiştir. Klinik çalışmalar, bu enzimlerin aşırı dozlarının bile toksik olmadığını göstermiştir. 

Untitled.jpg